
"Informujemy, że z dniem 1 lipca 2025 roku zgodnie z przepisami Ustawy o bonie energetycznym oraz zmianami w ustawach regulujących ceny energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego, kończy się okres obowiązywania rekompensat dla odbiorców uprawnionych do korzystania ze wsparcia. Oznacza to, że od tego momentu ceny ciepła dla wszystkich odbiorców – zarówno uprawnionych, jak i nieuprawnionych – będą jednakowe i zgodne z obowiązującą taryfą.
Jednocześnie przypominamy, że spółka EPEC złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zatwierdzenie nowej XXIII taryfy dla ciepła (uwzględniającej niższe ceny wytwarzania ciepła w ciepłowni przy ul. Dojazdowej oraz przesyłu). W toku postępowania taryfowego przekazaliśmy odpowiedź na pierwsze wezwanie regulatora. Obecnie oczekujemy na ewentualne pytania lub decyzję Prezesa URE o zatwierdzeniu taryfy.
Dodatkowo informujemy, że w trakcie procedowania w URE znajduje się również wniosek taryfowy naszego dostawcy ciepła – Energi Kogeneracji (dalej EKO). Wstępne szacunki wskazują na obniżkę cen zakupu energii cieplnej z EKO, co również będzie miało bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez odbiorców końcowych EPEC. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja w sprawie terminów wdrożenia taryf i poziomu cen należy do Prezesa URE.
Będziemy Państwa na bieżąco informować o wszelkich zmianach."

Z radością informujemy, że prace modernizacyjne wokół Dębu dobiegły końca. Została wykonana przebudowa murku betonowego na kostki granitowe z ławeczkami wykonanymi z deski kompozytowej, a także oświetlenie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i codzienną dbałość o zieleń w naszej okolicy. Dzięki Wam nasze otoczenie staje się coraz piękniejsze i przyjazne dla wszystkich. Wspólne działania - nawet te najmniejsze - mają ogromne znaczenie!
Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo w pierwszym Sąsiedzkim spotkaniu Jutrzenki.
Mamy nadzieję, że taki format spotkań będzie dla mieszkańców interesujący.
Pragniemy również zapewnić, że wspólnie z panią Anią, planujemy kolejne spotkania.
Najbliższe z nich odbędzie się już w lipcu - tematyka nordic walking.
(o szczegółach będziemy informować pod koniec czerwca).
CO ZALICZAMY DO TEKSTYLIÓW:
1. Nadające się do ponownego użycia (czyste i niezniszczone):
odzież (np. koszulki, spodnie, kurtki, swetry)
obuwie (w parach)
pościel, koce, ręczniki
torebki, plecaki
zasłony, firany
2. Zniszczone, ale możliwe do recyklingu:
podarte ubrania
zużyta pościel
ścierki, szmatki
stare pluszaki
CZEGO NIE WRZUCAMY DO POJEMNIKÓW NA TEKSTYLIA:
mokrej, zapleśniałej odzieży
bielizny osobistej (chyba że wyraźnie dopuszczona)
silnie zabrudzonych materiałów (np. farbami, olejem)
odpadów medycznych (np. pieluch, bandaży)
JAK SEGREGOWAĆ:
Czyste i suche – niezależnie od tego, czy są do oddania, czy do recyklingu.
W workach lub torbach – zapakuj tekstylia, by nie uległy zniszczeniu lub zamoczeniu.
Odpowiedni pojemnik – często są to specjalne kontenery z oznaczeniem „UBRANIA I TEKSTYLIA"
Komenda Miejska Policji w Elblągu informuje o licznych włamaniach do mieszkań, piwnic i komórek lokatorskich.
Prosimy o zachowanie czujności i zamykanie drzwi do klatek schodowych i do piwnic.
Mała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jutrzenka"
ul. Legionów 28/1 82-300 Elbląg
tel. (55) 648-59-79
e-mail: jutrzenka9@wp.pl
Biuro spółdzielni czynne:
w poniedziałek w godz. 9-17,
wtorek-piątek w godz. 7-15.